ארומתרפיה

שיתוף ב facebook
Facebook

הארומתרפיה היא תת קטגוריה ברפואת הצמחים ומתמקדת בשימוש בשמנים האתרים המופקים מעצים, שיחים, פרחים ועשבים שונים מכל העולם. השמנים מופקים מחלקי הצמח השונים (שורשים, עלים, פרחים, שרפים וכדומה). שמנים אתרים הם מיצוי של הצמח ולכן הם בעלי תכונות ריפוי חזקות מאוד, לכן משתמשים במינונים נמוכים מאוד באופן מדולל.
הטיפול באמצעות שמנים אתריים הוא טיפול מורכב , משום שבניגוד לתרופות סינטטיות , כל שמן אוצר בתוכו תכונות רבות.  כאשר אדם יוצא מאיזון המוביל למחלה פיזית או רגשית לשמנים יש יכולת לסייע לאדם לחזור לאיזון .
הארומתרפיה מתמקדת בריפוי באמצעות חוש הריח, אך לא רק.

הארומתרפיה פועלת על הגוף בשלושה אופנים שונים:
הרחה – מולקולות הריח מתמוססות בתוך רירית האף. רירית האף מחוברת לסיבי העצב שמעבירים פולסים עצביים לתוך המערכת הלימבית במח.  בתגובה המח מפריש חומרים כימיים המשפיעים על מערכת העצבים בהרגעה או עוררות.
 
הטיפול באמצעות הרחה מתבצע באמצעות טפטוף השמן או תערובת שמנים למבער.
נשימה – מולקולות השמן הריחני נישאות באוויר מגיעות לריאות  ותהליך הנשימה יחד עם החמצן מגיעות אל מחזור הדם.
הטיפול באמצעות נשימה מתבצע בעיקר בהוספת השמנים לאינהלציה או בטיפול באדים מועשרים בשמנים ארומטיים.
מגע עם העור – מולקולות השמן חודרות את האפידרמיס  (שכבת העור העליונה) ומגיעות אל הדרמיס (שכבת העור הפנימית יותר) וכך חודרות אל מחזור הדם באמצעות נימי הדם שבדרמיס.
הטיפול  במגע עם העור מתמקד בעיקר בשילוב השמנים הארומטיים בעיסוי הרפואי. לעיתים אני רוקחת תערובת שמנים למריחה על העור או להוספה באמבט. 

בטיפולים שלי אני משלבת שמנים במבער במהלך הסשן הטיפולי, בעיקר לתמיכה רגשית. בטיפול בעיסוי הרפואי ההוליסטי אני משלבת שמנים ארומטיים לטיפול בכאב ולתמיכה רגשית. בעת הצורך, אני רוקחת שמנים ומשחות לטיפול מקומי.

 

מאמרים אחרונים בבלוג

8 דרכים לשמור על בריאות בעונת הסתיו

עם בוא הסתיו התקצרות הימים והתקררות מזג האוויר, זו העת להתמקד עוד יותר בעצמנו ובבריאותנו.  להלן שמונה דרכים מהנות ופשוטות לשמור על

התמודדות קשישים עם עומס חום ותנאי שרב

אוכלוסיית הקשישים רגישה במיוחד לעומס חום ועלולה להיפגע מכך באופנים רבים. הגוף יודע לקרר את עצמו באמצעות נידוף זהה כאשר טמפרטורת הסביבה