טיפול רגשי

שיתוף ב facebook
Facebook

במהלך החיים לעיתים מגיעות תקופות מאתגרות הכוללות קשיים מסוגים שונים המשפיעים על נפשנו. משברים כמו מוות, אובדן בן זוג, יציאה של ילדים מהבית או אובדן עבודה. משברים כאלה מצריכים זמן לעיבוד. לעיתים מצבים של כאב פיזי עקב מחלה או תאונה יכול להביא גם לקושי רגשי. מצבים כגון אלה יכולים להוביל לחרדה, דכדוך אפילו לדיכאון, הערכה עצמית שנפגמת, תחושת בדידות שעולה. מצבים רגשיים כאלה משפיעים גם על מערכות היחסים שלנו עם בני הזוג, הילדים שלנו, החברים והחברים לעבודה.
מצבים כאלה מצריכים טיפול רגשי אשר מביא להקלה , רווחה נפשית ושיפור ביכולת התפקוד היומיומית. במהלך הטיפול מתאפשרת העלאה של רגשות, תחושות ומחשבות שונות למודעות לצד רכישת כלים להתמודדות עם אתגרי החיים.

הטיפול הרגשי, שאני מזמינה אותך אליו, כולל שיחה ממוקדת הקשבה, אך הוא יכול להיעשות גם בדרכים שאינן מילוליות כגון: דמיון מודרך, קלפים מטאפוריים, שילוב אומנויות. הטיפול הרגשי יכול להתרחש גם באמצעות כלים אנרגטיים כגון פרחי באך והילינג.

 דמיון מודרך –  הטכניקה של דמיון מודרך מושתתת על כלי אוניברסלי שנמצא בכל אדם ואדם בצורה מובנת: להמיר תחושות ורגשות לדימויים. בדמיון מודרך, בדומה לחלום,  נשענים על היכולת של האדם להפוך מידע אמורפי פיזי או רגשי לסמלים / דימויים.
הגדולה של הדימוי היא שאנחנו מתוכנתים לעבוד לפי סמלים. הדימויים והסמלים הללו קיימים בכולנו ועוברים אלינו כחלק ממנגנוני ההישרדות. דמיון מודרך מתחבר למערכת פנימית לא מוכרת  שיודעת לקחת דברים ולחבר אותם, ובכך לנצל משאבים פנימיים לעבודה התפתחותית, ע"י מתן פרשנות אישית של המטופל למסרים שהוא מקבל מתוכו.
הטיפול יכול להתבצע בישיבה או בשכיבה על מיטת הטיפולים, כאשר אני מנחה את התהליך. התהליך יכול להיות פנימי או תוך כדי שיתוף החוויה בזמן הטיפול.

שילוב אומנויות וקלפים – שימוש בתהליכי יצירה ובהבעה אמנותיים,  הוא  רב תחומי  וכולל סוגים שונים של יצירה: אמנות חזותית, דרמה , משחק, חפצים, דמיון מודרך,  כתיבה , תנועה, מוסיקה ויצירה בטבע. פעילות משלבת אמנויות – מסייעת לביטוי מילולי וחזותי  של  הרגשות. באמצעות השלכה של ביטויים חזותיים יצירתיים  כמו: צבע, טקסט, משחק או אביזר, מתאפשרת נגישות לעולם   פנימי ונגיעה במחשבות ורגשות. אני  עובדת עם כלים שנוחים למטופלים שלי ומתמקדת בתהליך היצירה ופחות באיכויות האסתטיות  של התוצרים. הביטוי היצירתי, מעלה חוויות  רגשיות מעשירות המסייעות לתקשורת ולחיזוק כוחות ותחושת מסוגלות.

 פרחי באך – טיפול באמצעות פרחי באך עובד על העיקרון לפיו בני האדם מתחלקים לטיפוסים שונים באופן שהם פועלים בעולם, הן מבחינה מחשבתית ובעיקר מהבחינה הרגשית. התמציות מופקות מצמחים, עצים ושיחים, שהתדר האנרגטי שלהם יכול לאזן מצבים רגשיים ותודעתיים. לכל אדם יש ההרכב הייחודי הדרוש לו, בהתאם לאופיו,  דפוסי המחשבה שלו. והחוויות אותן הוא חווה בחייו. אחרי שיחה אישית אוכל להתאים לך תמצית הנכונה עבורך לקידום התהליך הטיפולי.

 הילינג – ריפוי באמצעות שדה האנרגיה של האדם, המתבצע בדרך כלל בנוכחות המטופל, כאשר הוא שוכב על מיטת טיפולים, ואני מניחה את ידיי על גופו ומנחה את שדה האנרגיה האישי שלו לזרום ביתר בריאות, לפתוח חסימות ולהתארגן באופן שיביא הקלה לגוף ולנפש.  הטיפול אינו כואב, מתבצע בלבוש מלא ובדרך כלל מעניק תחושת שלווה ורוגע.

 

מאמרים אחרונים בבלוג

8 דרכים לשמור על בריאות בעונת הסתיו

עם בוא הסתיו התקצרות הימים והתקררות מזג האוויר, זו העת להתמקד עוד יותר בעצמנו ובבריאותנו.  להלן שמונה דרכים מהנות ופשוטות לשמור על

התמודדות קשישים עם עומס חום ותנאי שרב

אוכלוסיית הקשישים רגישה במיוחד לעומס חום ועלולה להיפגע מכך באופנים רבים. הגוף יודע לקרר את עצמו באמצעות נידוף זהה כאשר טמפרטורת הסביבה