עיסוי רפואי הוליסטי

שיתוף ב facebook
Facebook

עיסוי רפואי עוסק בטיפול בכאב אקוטי או כרוני. העיסוי הינו בעל אופי פיזיותרפי ועל כן הוא יכול לטפל במערכת השלד שריר בגוף. ההיבט ההוליסטי של העיסוי מדגיש את הצורך בבחינת גופו, רגשותיו, אופן חשיבתו וסביבתו של האדם ככלל, ולא רק את האיבר הבודד או את התפקוד המובחן.

מבחינה פיזית שרירים תפוסים/מכווצים יוצרים חסימה וגורמים לכאב, מעידים לא פעם על הצטברות של חומרי פסולת ברקמת החיבור של איבר מסוים. העיסוי והלחץ על אותו שריר, יעזרו לפסולת להשתחרר, המוח יקלוט את האותות ויחזיר את האיבר לתפקוד תקין.

באופן הזה העיסוי הרפואי משחרר שרירים, משפר סירקולציה, מגביר חילוף חומרים ופינוי פסולת. מבחינה רגשית מאפשר מסר של רכות ורוגע, מעלה רמת מודעות,  מאפשר טיפול עצמי והבנה של חיבור בין גוף ונפש.

 

עבודה בשיטת טריגר פוינט

טריגר פוינט זה סוג של קשר בנקודה מסוימת בשריר שיכולה להיות לו השפעה מרחיקת לכת על הגוף, על ידי הקרנת כאב, היחלשות שרירים, עד גרימת חוסר תנועה.

כאשר הגוף נע באופן לא תקין, הוא מתחיל לפצות, מנסה לתקן את עצמו, כך שתנועתו תהיה תקינה.

מאחר והגוף פועל תחת מגבלות פיזיולוגיות שונות, כאשר הוא מבצע "פיצוי", נגרם נזק בטווח הארוך כגון,

שרירים נרפים או מתהדקים והופכים להיות נוקשים, נעילת המפרקים ופחות ניידות.

השפעת הפיצוי יכולה להיות עד כדי רמה מסוימת של אבדן יציבות (שליטה בגוף) .זוהי הרבה פעמים תחילתה של שרשרת, שמה שרובנו בסופו של דבר מזהים ככאב ו/או פציעה.

 

בטיפול אני משתמשת בשילוב של טכניקות.

בשלב הראשון אני מבצעת תשאול ואבחון בכדי לזהות את הבעיה ואת מיקום נקודת הטריגר.

הטיפול מתבצע במגע ישיר על העור בליווי שמנים ארומתרפיים לטיפול בכאב הפיסי ולאיזון רגשי.

במהלך העיסוי אני משתמשת בטכניקות עיסוי מיוחדות לצורך שחרור החסימה על מנת לארגן את הגוף בצורה נכונה ולהחזירו למצב פונקציונלי.


כחלק מטיפול הוליסטי, המתייחס לגוף ולנפש כיחידה אחת, אני משלבת בכל מפגש מגע ושיחה. באמצעות הטיפול אני מסייעת למטופלים שלי להבין את גופם ואת המסרים שהוא נותן להם.

 על היתרונות של בעיסוי הרפואי ההוליסטי בגיל השלישי ניתן לקרוא בהרחבה בבלוג שלי. 

מאמרים אחרונים בבלוג

8 דרכים לשמור על בריאות בעונת הסתיו

עם בוא הסתיו התקצרות הימים והתקררות מזג האוויר, זו העת להתמקד עוד יותר בעצמנו ובבריאותנו.  להלן שמונה דרכים מהנות ופשוטות לשמור על

התמודדות קשישים עם עומס חום ותנאי שרב

אוכלוסיית הקשישים רגישה במיוחד לעומס חום ועלולה להיפגע מכך באופנים רבים. הגוף יודע לקרר את עצמו באמצעות נידוף זהה כאשר טמפרטורת הסביבה