טיפול נטורופתי

שיתוף ב facebook
Facebook

נטורופתיה היא שיטת ריפוי טבעית ברפואה האלטרנטיבית, המתבססת  על ידע רפואי מסורתי בעל אלפי ומאות שנים מכל העולם. כיום קיימים גם מחקרים מדעיים בתחום התזונה וצמחי המרפא המאששים חלקים נרחבים של רפואה מסורתית זו.

ההשקפה הנטורופתית מתבססת על ראייה הוליסטית, שמטרתה: לעורר את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף.

 

הטיפול הוא הוליסטי, כלומר מתייחס לאדם כמכלול אחד – המצב הפיזי, הרגשי, הרוחני, תורשה, סגנון חיים ועוד. ההנחה היא כי הגוף והנפש אינם נפרדים ולכל מחלה או סימפטום יש קשר ישיר אל הנפש.
נקודת המוצא היא כי לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו ולכן מטרת הטיפול היא חיזוק כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. אני לא מסתפקת בטיפול בתסמינים בלבד אלא במציאת הגורמים למחלה, בטיפול בהם, ומלמדת את המטופלים שלי עקרונות לחיים בריאים ולמניעת מחלות כרוניות בעתיד.

 

הטיפול הנטורופתי יכול לטפל במגוון רחב של קשיים כמו: בעיות פיזיולוגיות הכוללות בין היתר בעיות בעיכול, מחלות אוטואימוניות, עייפות ותשישות, כאבי ראש, התמודדות עם סטרס, סוכר גבוה, שומנים גבוהים, בעיות בבלוטת התריס, מחלות מפרקים ועוד. בנוסף לכך הטיפול הנטורופתי יכול לטפל בבעיות רגשיות שונות כגון: חרדה, דיכאון וקשיים נפשיים שונים.

 

תהליך הטיפול
אני מתחילה את התהליך הטיפולי בתשאול ארוך ומקיף על אורח החיים שלכם, מבינה מה הביא אתכם אלי,מה מצבכם הבריאותי, הפיזי והנפשי, היסטוריה משפחתית, אורח חייכם. אני עוברת על תוצאות בדיקות הדם או כל בדיקה נוספת שתביאו. עוברת איתכם על תרופות במידת הצורך.
לעיתים אני מבצעת אבחון של לשון ודופק. בבעיות שלד שריר אני מבצעת גם אבחון גוף.

 

בהמשך אני בונה תוכנית טיפול המותאמת לנושאים בהם אתם מעוניינים לטפל, בהתאם לאורח חייכם וליכולתכם. התוכנית כוללת: התאמה תזונתית, ובמידת הצורך צמחי מרפא או תוספי מזון. התוכנית כוללת גם טיפול רגשי תוך התבוננות על תהליכים גופניים ונפשיים.

הטיפול בקליניקה משלב שיחות, עיסוי רפואי הוליסטי, קלפים טיפוליים, תהליכי דמיון מודרך וטיפול אנרגטי.

מניסיוני, על מנת להצליח בטיפול, השינוי צריך להיות הדרגתי ולהתבצע בתיאום מלא איתכם, כאשר אתם מבינים את הבסיס לשינויים ומקבלים מרחב פעולה. תוכנית הטיפול נותנת כלים על-מנת שתוכלו גם בהמשך להתמודד עם אתגרי החיים.

  
על יתרונות הטיפול הנטורופתי בקרב קשישים ניתן לקרוא בהרחבה במאמר שכתבתי בבלוג.

 

מאמרים אחרונים בבלוג

8 דרכים לשמור על בריאות בעונת הסתיו

עם בוא הסתיו התקצרות הימים והתקררות מזג האוויר, זו העת להתמקד עוד יותר בעצמנו ובבריאותנו.  להלן שמונה דרכים מהנות ופשוטות לשמור על

התמודדות קשישים עם עומס חום ותנאי שרב

אוכלוסיית הקשישים רגישה במיוחד לעומס חום ועלולה להיפגע מכך באופנים רבים. הגוף יודע לקרר את עצמו באמצעות נידוף זהה כאשר טמפרטורת הסביבה